Dahua Technology, dünya lideri bir video merkezli akıllı IoT çözümü ve servis sağlayıcısıdır. Dahua Technology, teknolojik yeniliklere dayalı olarak şehir operasyonları, kurumsal yönetim ve tüketiciler için değer yaratmak için uçtan uca güvenlik çözümleri, sistemleri ve hizmetleri sunar.

16.000’den fazla çalışanı ve %50’den fazlası Ar-Ge ile meşgul olan Dahua Technology, 180 ülke ve bölgede uygulanan çözümlere, ürünlere ve hizmetlere sahiptir. 2002 yılında endüstrinin kendi geliştirdiği ilk 8 kanallı gömülü DVR’nin piyasaya sürülmesinden bu yana Dahua Technology, kendisini teknolojik yeniliğe adadı ve yıllık satış gelirinin yaklaşık %10’unu Ar-Ge’ye ayırarak Ar-Ge’ye yaptığı yatırımı sürekli olarak artırdı. Şirket, video IoT teknolojilerine dayalı ortaya çıkan fırsatları keşfetmeye devam ediyor ve makine vizyonu, video konferans sistemleri, profesyonel dronlar, elektronik plakalar, RFID ve robotik vb. alanlarda zaten iş kurdu.

Ayrıca Dahua Technology, müşterilere hızlı ve kaliteli hizmetler sunmak için Asya Pasifik, Kuzey Amerika, Avrupa, Afrika ve diğer bölgeleri kapsayan 53 denizaşırı yan kuruluş ve temsilcilik kurmuştur. Ayrıca, Dahua ürünleri kamu güvenliği, trafik, perakende, bankacılık ve finans ve enerji vb. gibi önemli dikey pazarlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Dahua çözümleri ve ürünleri ile çok sayıda büyük proje kurulmuştur – Çin Uluslararası İthalat Fuarı, Rio Olimpiyatları , G20 Hangzhou Zirvesi, BRICS Xiamen Zirvesi, Birleşik Krallık’ta Lincoln Şehir Gözetimi, Brezilya’da Recife CBTU Metrosu ve diğerleri.

Dahua Technology, 150’den fazla uluslararası patent dahil olmak üzere 2.800’den fazla patent başvurusunda bulunmuştur. Dahua Technology, küresel CCTV ve video gözetim ekipmanı pazarında 5 yıl üst üste 2. sırada yer aldı ve iki yıl üst üste 2. sırada yer alarak 2019 a&s Security 50’deki yerini korudu.