FAQs2022-06-13T11:05:48+03:00
AHD Kamera (Analog HD Kamera) Nedir?2022-06-13T11:25:06+03:00

AHD (Analog HD Kamera) Nedir?
AHD kamera, analog CCTV altyapısını kullanarak 720p ve 1080p çözünürlükte görüntü elde edilebilen gelişmiş bir teknolojidir. 2014 yılı sonlarında duyurulan AHD teknolojisi, koaksiyel kablo üzerinden aktarılan analog video sinyalinin, AHD-DVR dijital kayıt cihazı tarafında işlenmesi esasına göre çalışmaktadır. AHD kamera teknolojisi geleneksel analog güvenlik sistemleri ile aynı altyapıyı kullanmakta olup HD kalitesinde yüksek çözünürlükte görüntü vermesi ve ekonomik bir sistem olmasından ötürü müşterilerin tercih sebepleri arasındadır.

AHD kamera sisteminin stabil çalışmasının yanı sıra diğer bir avantajı da, mevcut CCTV analog kamera sisteminizin kablolamasını değiştirmeden mevcut kameralarınızı AHD kameralarla, mevcut DVR kayıt cihazının da AHD-DVR kayıt cihazı ile değiştirmesi yeterlidir. Bu nedenle mevcut güvenlik sisteminizin AHD teknolojisine geçirilmesi oldukça düşük maliyetlerle gerçekleştirilmektedir.

Kameraların özelliklerinin doğru olup olmadığını nasıl anlayabilirim?2022-06-13T11:20:03+03:00

Güvenlik kamera sistemleri ankara nın geçmiş dönemlerden de aşina olduğumuz modellerinden biridir. IP kamera sistemleri modelinde AHD 2MP az ışıklı ve IP kamera, 1 / 2.8 “aşamalı tarama CMOS sensörünü ve H.264 Yüksek profilli / M-JPEG video sıkıştırma formatlarını kullanarak 1080P oranına kadar çözünürlüğe sahip yüksek çözünürlüklü görüntü çıkışı üretebilir.

ip Kamera , düşük bantlı ağ ortamında kilit alanların görüntü seviyesini artırmak için ROI kodlamayı güçlendirme fonksiyonuni destek veriyor.
Kamera aynı anda üç video akışını destek veriyor. Ayrıca hareket algılama, gizlilik maskesi, video maskesi alarmı, görüntü anlık görüntüsü, mahalli kayıt ve TF kartı, gürültü çıkarma, background ışığı telafisi, WDR fonksiyonleri vb. Ile depolama sağlar. Alarm e-posta gönderme ve FTP yüklemeyle ilişkilendirilebilir.
VH110-A2 serisi HD 2MP düşük ışık IP kameralar, iletişim, hükümetler, okullar, fabrikalar, garajlar, depolar ve düşük ışık koşullarına sahip ve yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesine ihtiyaç duyulan diğer durumlarda yaygın biçimde kullanılmaktadır.

Kamera Çözünürlüğü Neye Etki Eder?2022-06-13T11:20:36+03:00

ip kamera sistemleri Çözünürlük yüksek olursa, görüntüdeki detay o kadar doğru olur. Analog kameralar genelde aşağı yukarı 0.1 megapiksel (CIF) görüntüleri kaydederler. Bununla beraber, 3.1 megapikselli bir ip kamera aşağı yukarı 30 kat daha çok detay kaydediyor. Bu, 360 ° panoramalar da dahil olmak suretiyle daha büyük görüntü alanlarının kaydedilmesini mümkün kılar. Önemli ölçüde kameraların sayısını ve bundan dolayı maliyetleri düşürür. Örneğin, benzin istasyonunun dört şeridi normalde böyle bir görev için gerekli olan dört standart ip kamera yerine tek bir balık gözü kamera yani fish eye ile kaydedilebilir.

IP Kamera mı yoksa Analog Kamera mı tercih etmeliyim?2022-06-13T11:21:54+03:00

Müşterilerimizden en fazla aldığımız sorular içerisinde evine yada işyerine yaptırmak istediği kameranın IP kamera sistemleri yada AHD AnaloG kamera sistemleri ile ilgili olduğu. firmamız her iki sistemi de kurmaktadır. AHD kamera sistemi dediğimiz kurulumda altyapıda kullanılan kameraların kabloları cctv 4+1 kablo yada rg6 u6 kablo dediğimiz uydu kablosu kullanılmaktadır. ahd kamera sisteminde her bir kameraya ayrı ayrı kablo çekilmektedir. ve kullanacağımız kamera kayıt cihazının desteklediği ölçüde kamera takılabilmektedir. AHD kamera sistemleri ip kamera sistemlerine göre maliyet açısından daha avantajlıdır. IP kamera sistemleri ahd kamera sisteminden en büyük özellik ve farkı istenildiği takdirde kamera sayısının artması veya yükseltilmesi daha az maliyetli ve daha kolaydır. örnek vermek gerekirse 1.3 mp ahd kamera ile 1.3 mp IP kamera arasında görüntü çözünürlüğü olarak pek fark yoktur. netlik olarak birbirine çok yakındır.

İş yerime kamera mı yoksa alarm mı kurmalıyım?2022-06-13T11:15:10+03:00

Sizlere öncelikle alarm sistemi kurdurarak siz ev ya da iş yerinizde olmadığınızda zamanlarda meskenlerinize girilmesini önleyecek bir sistem kurdurmanızı tavsiye etmekteyiz. Eğer imkanınız var alarm sistemini kamera sistemi ile desteklerseniz güvenlik seviyenizi maximuma çkarmış olursunuz.

 

IP Kameralar için Güvenlik Sınıfları Nedir?2022-06-13T11:15:35+03:00

Bir nesnenin katı ve sıvılara karşı sahip olduğu koruma düzeyine IP koruma sınıfı denilmektedir. Yani IP koruma düzeyi güvenlik kameralarının dış etkenlere karşı koruma derecesini belirtir. IP iki rakamdan meydana gelmektedir. Birinci rakam 0-6 arasında olmakta ve güvenlik kamerasının katı cisimlere karşı koruma derecesini, ikinci rakam ise 0-8 arasında olmakta ve kameranın suya karşı koruma derecesini belirtmektedir. IP65, IP66, IP67 gibi güvenlik sınıfları bulunmaktadır. Örneğin IP66 numarasına sahip bir güvenlik kamerası suya ve hava koşullarına karşı dayanıklıdır ve dış mekanlarda kullanılabilir. IP67 güvenlik kamerası suya batırılmaya karşı dayanıklıdır. IP65 kameralar ise düşük düzeyde gerçekleşen basınçlı su püskürtmelerine karşı dayanıklıdır.

 

CCTV Kamera Tipleri Nedir?2022-06-13T11:15:52+03:00

Kamera tipleri İç mekan ve dış mekan olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Her kameranın dayanabilmesi gereken dış etken türleri farklılık göstermektedir. Aralarındaki temel ayrım burada ortaya çıkmaktadır. Örneğin dış mekan kameralar her türlü iklim koşullarında ve değişen ışık koşullarından etkilenmemesi gerekmektedir. İç mekan kameralar ise dış mekan kameralara göre daha küçük, daha hafif ve daha az müdahalecidir. CCTV kamera türleri:1. Dome CCTV Kameralar2. Bullet CCTV Kameralar3. C Montajlı CCTV Kameralar4. PTZ (Pan Tilt & Zoom) Kameralar5. Gündüz/Gece CCTV Kameraları6. Kızılötesi/gece görüşlü CCTV Kameralar7. Ağ/IP CCTV Kameraları8. Kablosuz CCTV Kameralar9. Yüksek Çözünürlüklü (HD) CCTV Kameralar

Fabrikalarda güvenlik kamera seçimleri nasıl olmalıdır?2022-06-13T11:16:07+03:00

Fabrika güvenlik kamera sistemleri, şirketinizin bekası açısından önem arz ettiği için zorunluluktur. Günümüzde, güvenlik personeli maliyetlerini de düşürdüğü ve kayıt avantajı sunarak istenmeyen olay sonrası kanıtlar sunduğu için hemen hemen her tesiste tercih edilir. Burada dikkat edilmesi gereken donanımın sayısı, bölgelerin tespiti, gece görüşü, donanımlar arası haberleşme örneğin kapalı devre mi yoksa wifi mi gibi konular önemlidir. Tüm konularda uzman ekibimiz projenizi inceliyor ve maliyet bakımından en uygun çözümü sizlere sunuyor.

Hastanelerde Güvenlik Kamerası Nasıl Seçilir?2022-06-13T11:16:21+03:00

Hastane, tıp merkezi, poliklinikler, sağlık ocakları gibi alanların tümünde güvenlik kamerasına ihtiyaç duyarız. Hastanelerde mevzuat gereği hasta mahremiyeti gözetilerek ip kamera ve güvenlik kamerası yerleştirilebilir. güvenlik kamerası seçimi ise ihtiyaca göre belirlenir örneğin kafeterya, fuaye alanları, giriş çıkışlar, bankolar idari katlar gibi alanlar mutlaka izlenmelidir. Projenizle ilgili maliyet ve diğer kalemleri detayları merak ediyorsanız hızla iletişim kurabilirsiniz.

IP Kamera Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?2022-06-13T11:16:36+03:00

Gece Görüşü, Çözünürlük, WDR, BLC, DNR, LENS, Doğa Koşullarına dayanıklılık. Bahsettiğimiz tüm değişkenlere ek çok farklı değişkenler bulunmakta. Projenin alanı, kullanım şekline göre ihtiyaçların doğru belirlenmesi çok önemli. Bu nedenle sizlerle iletişim kurmak için bekleyen bir ekibimiz bulunuyor.

Güvenlik Kamerası Fiyatları Ne Kadar?2022-06-13T11:08:51+03:00

Güvenlik kamerası fiyatları, projenin ihtiyaç duyacağı donanıma göre değişmektedir. Gece görüş özelliği gibi farklı özellikler fiyat farklılıklarına sebep olur. Uzman kadromuz tüm sorularınızı yanıtlamak ve sizlerle en doğru projeleri üretmek için bekliyor.

IP Nedir?2022-06-13T11:00:09+03:00

İnternet Protokol

Go to Top