Hikvision Şirket Profili
Hikvision, AIoT’nin geleceğine öncülük eden en son makine algılama, yapay zeka ve büyük veri teknolojileri aracılığıyla çeşitli sektörlere hizmet etmeye kendini adamıştır: kapsamlı makine algılama teknolojileri aracılığıyla, insanların çevrelerindeki dünyayla daha iyi bağlantı kurmasına yardımcı olmayı; zengin akıllı ürünlerle, zekayı parmaklarınızın ucuna getirerek çeşitli talepleri belirlemeye çalışıyoruz; yenilikçi AIoT uygulamaları aracılığıyla, daha uygun, verimli ve güvenli bir akıllı dünya kurarak her bireyin daha iyi bir geleceğin keyfini çıkarmasını sağlamaya kendimizi adadık.

Hikvision’ın şu anda 25.000’den fazlası Ar-Ge mühendisi olan 52.000’den fazla çalışanı bulunmaktadır. Şirket, sürekli ürün yeniliği için yıllık satış gelirinin %10’undan fazlasını araştırma ve geliştirmeye yatırır. Hikvision, araştırmadan tasarıma, geliştirmeye, teste, teknik desteğe ve hizmete kadar her işlemi içeren eksiksiz, çok seviyeli bir Ar-Ge sistemi kurmuştur. Hangzhou merkezindeki Ar-Ge ekipleri, Birleşik Krallık, Kanada ve Asya-Pasifik bölgesindeki Ar-Ge merkezlerinin yanı sıra Çin’deki sekiz şehir de dahil olmak üzere küresel olarak faaliyet göstermektedir.

Hikvision, Çok boyutlu algı, yapay zeka ve büyük verinin yanı sıra görüntüleme teknolojileri, bulut bilişim ve video kod çözücünün temel teknolojilerini geliştirir. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Hikvision, eğitim, petrol ve gaz, lojistik, perakende, güvenli şehir, trafik ve diğerleri dahil olmak üzere çeşitli dikey pazarlarda müşteri ihtiyaçlarını karşılama konusundaki bilgi ve deneyimini derinleştirdi. Buna göre şirket, çeşitli pazar gereksinimlerini karşılamak için profesyonel ve özelleştirilmiş çözümler sunar. Video güvenlik endüstrisine ek olarak Hikvision, uzun vadeli gelişimi sürdürmek için kanalları keşfetmek için işini akıllı ev teknolojisi, robotik, otomotiv elektroniği, akıllı depolama, yangın güvenliği, kızılötesi algılama, X-Ray algılama ve tıbbi görüntülemeye genişletti.

Hikvision, müşterilerin, kullanıcıların ve ortakların ihtiyaçlarına hızlı yanıt vermek için dünya çapında 66 yan kuruluş ve şubeden oluşan sektördeki en kapsamlı pazarlama ağlarından birini kurmuştur. Hikvision ürünleri, 150’den fazla ülkeyi kapsayan çeşitli dikey pazarlara hizmet vermektedir.

Hikvision, Mayıs 2010’da halka açıldı ve Shenzhen Menkul Kıymetler Borsası’ndaki KOBİ’ler Kurulu’nda listelendi.